США
<<  Джон Макрейнольдс Помощник начальника Нью-Йоркского отделения Антимонопольного управления Министерства юстиции США Hasbro в ФТС «Бегемот»  >>
США у 1980 – 2010 рр
США у 1980 – 2010 рр
Мета уроку:
Мета уроку:
Рональд Рейган
Рональд Рейган
Діяльність на посту президента
Діяльність на посту президента
Зі спогадів Р. Рейгана про початок свого президентства У 1981 р., коли
Зі спогадів Р. Рейгана про початок свого президентства У 1981 р., коли
Із прощального виступу-звернення до нації Р. Рейгана
Із прощального виступу-звернення до нації Р. Рейгана
США у 1980 – 2010 рр
США у 1980 – 2010 рр
Джордж Буш-старший
Джордж Буш-старший
Діяльність
Діяльність
Білл Клінтон
Білл Клінтон
Внутрішня політика
Внутрішня політика
Зовнішня політика
Зовнішня політика
Скандал
Скандал
Джордж Буш-молодший
Джордж Буш-молодший
Буш виграв президентські вибори 2000 року як кандидат від
Буш виграв президентські вибори 2000 року як кандидат від
11 вересня
11 вересня
Теракт
Теракт
Наслідки
Наслідки
Барак Обама
Барак Обама
Програма Б. Обами
Програма Б. Обами
Українці в США
Українці в США

Презентация на тему: «США у 1980 – 2010 рр». Автор: Саша. Файл: «США у 1980 – 2010 рр.ppt». Размер zip-архива: 268 КБ.

США у 1980 – 2010 рр

содержание презентации «США у 1980 – 2010 рр.ppt»
СлайдТекст
1 США у 1980 – 2010 рр

США у 1980 – 2010 рр

2 Мета уроку:

Мета уроку:

3 Рональд Рейган

Рональд Рейган

40-й Президент США 20 січня 1981 — 20 січня 1989 Народився Рональд 6 лютого 1911 в місті Тампіко, штат Іллінойс. 1928 у він закінчив середню школу в Діксоні і поступив в коледж міста Юрека на факультет економіки і соціології.

4 Діяльність на посту президента

Діяльність на посту президента

Зовнішня політика Виділяють два періоди: До 1985 р. – протистояння СРСР (імперії зла”): Відновлення військової переваги США у світі; Збройні акції проти Гренади, Лівану та Лівії; Розміщення в Зх. Європі крилатих ракет середньої дальності; Початок роботи над програмою СОІ. 2. З 1985 р. – нормалізація відносин з СРСР: Щорічні зустрічі з М. Горбачовим; Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності; Переговори зі скорочення звичайних озброєнь.

Внутрішня політика “Рейганоміка”: Підтримка приватної ініціативи; Скорочення бюджетних видатків; Зниження податків (до 20 %); Жорстка антипрофспілкова політика та ін. 2. Значні витрати міністерства оборони США у п. пол. 80-х років ( до 300 млрд дол. на рік). 3. Дефіцит федерального бюджету: США перетворилися з кредитора на боржника.

5 Зі спогадів Р. Рейгана про початок свого президентства У 1981 р., коли

Зі спогадів Р. Рейгана про початок свого президентства У 1981 р., коли

я зайняв президентське крісло в Білому домі, м'язові волокна американського воєнного м'яза були настільки атрофованими, що наша здатність успішно відбити можливу атаку з боку Радянського Союзу була дуже сумнівною: винищувачі не літали, бойові кораблі не плавали, бо хронічно не вистачало запчастин. Наші кращі сини і доньки кидали військову службу, моральний стан добровольчої армії. занепадав; наше стратегічне озброєння — ракети і бомбардувальники (основна наша сила стримування) — десятиліттями не модернізовувалася. У той же час Радянський Союз створював свою воєнну машину, яка загрожувала перевершити нашу на будь-якому рівні. Мені хотілося сісти за стіл переговорів, щоб покінчити з цією без­глуздою політикою «взаємного гарантованого знищення», але для цього Америці насамперед потрібно було збільшити свою воєнну міць. Тоді ми могли б вести переговори з Совєтами з позиції сили, а не слабості.

6 Із прощального виступу-звернення до нації Р. Рейгана

Із прощального виступу-звернення до нації Р. Рейгана

Сполучені Штати знову поважають у світі й звертаються до них за керівництвом... Ми прагнули змінити країни, а змінили світ... Країни в усьому світі тепер звертаються до вільного ринку і до свободи слова і відходять від ідеологій минулого... Демократія — велике благо — та­кож має і високу продуктивність... У цьому десятилітті ми пройшли великий шлях, і ми трималися разом у бурхливому морі. І наприкін­ці ми разом наближаємося до місця нашого призначення... І я можу сказати, що ми змінили становище.

7 США у 1980 – 2010 рр
8 Джордж Буш-старший

Джордж Буш-старший

41й Президент США 20 січня 1989 — 20 січня 1993

9 Діяльність

Діяльність

Внутрішня політика “Рейганоміка без Рейгана”. Продовження економічного курсу Рейгана. Замороження державних видатків для ліквідації зовнішнього боргу.

Зовнішня політика “Стримування і залякування”. Зустрічі з М. Горбачовим. 2. Договір з СРСР про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-1, 1991). Операція в Кувейті “Бура в пустелі” (1991).

10 Білл Клінтон

Білл Клінтон

42-ий президент США 20 січня 1993 — 20 січня 2001 народився 19 серпня 1946 року у місті Хоуп, штат Арканзас. У школі Клінтон був одним із кращих учнів і керівником джаз-бенда, де він грав на саксофоні.

11 Внутрішня політика

Внутрішня політика

“Відродження Америки”. Інвестиції в будівництво шосейних доріг, підтримка молоді та ін. Зкорочення податків. Податкові пільги підприємствам, що створюють нові робочі місця. Скорочення державного дефіциту за рахунок зменшення державних витрат на оборону. Значні видатки на соціальні потреби. Скорочення державного апарату. Боротьба з наркоманією та злочинністю.

12 Зовнішня політика

Зовнішня політика

“Світове лідерство” у зв'язку із закінченням “холодної війни”. Підтримка відносин з пострадянськими державами. Сприяння перетворенню НАТО на політичну організацію, розширення НАТО на Схід. Участь і інтеграційних процесах американського континенту. Миротворчі місії. Припинення програми СОІ. Боротьба з тероризмом. Покращення відносин з Китаєм.

13 Скандал

Скандал

Його президентство також було відмічене скандалом з позашлюбними відносинами з практиканткою Білого Дому Монікою Левінскі. У 1998 році в результаті цього скандалу і слідства, що за ним слідувало, він був підданий процедурі імпічменту за лжесвідчення та перешкоджання слідству. Процедура імпічменту була винесена Палатою Представників США, а пізніше Сенат США виправдав його звинувачення і йому було дозволено закінчити другій термін на посту президента США. Ці події увійшли в історію під назвою «Монікагейт» і стали третім найбільшим політичним скандалом в історії США (після «Вотергейта» Р. Ніксона та «Іран-контрас» Р. Рейгана).

14 Джордж Буш-молодший

Джордж Буш-молодший

43тій Президент США 20 січня 2001 — 20 січня 2009 Дитинство Буша пройшло в містах Мідленд і Х'юстон в штаті Техас. Почав освіту в Академії Філіпса і Ендовері, Массачусетс. У 1968 отримав ступінь бакалавра історії в Єльському університеті, де середньо встигав, але користувався популярністю. У 1968—1973 служив в Національній гвардії. Був пілотом літака F-102 в Національної гвардії Техасу. У 1973—1975 вчився в Гарвардській школі бізнесу, отримав ступінь майстра ділового адміністрування (МВА). Потім повернувся в Мідленд, де працював в нафтовій галузі до 1986 року.

15 Буш виграв президентські вибори 2000 року як кандидат від

Буш виграв президентські вибори 2000 року як кандидат від

Республіканської партії, хоча результат і досі вважається спірним. Хоча він не забезпечував більшість голосів виборців, він виграв завдяки системі представників у американській виборчій системі, після перемоги на менш ніж 0,1% голосів у штаті Флорида. Як президент, Буш проштовхнув програму заниження податків на 1,3 трильйони доларів, програму перерозподілу фондів системи освіти відому як «Ніяка дитина не залишиться позаду» і приклав старання щодо приватизації систем медичної допомоги і соціального забезпечування. Буш також прикладав зусилля проштовхуючи такі популярні серед республіканців міри як «Акт заборони абортів частково народжених», «Засновані на вірі ініціативи добробуту», «Компроміс пальмової неділі» і запропонував «Федеральну шлюбну поправку», яка визначає шлюб як відносини між одним чоловіком і однією жінкою і запобігає визнанню одностатевих шлюбів в Сполучених Штатах.

16 11 вересня

11 вересня

Терористичний акт на Всесвітній торговий центр і Пентагон — серія терактів 11 вересня 2001 року на території США, яка була здійснена за допомогою пілотованих літаків. 19 зловмисників придбали квитки на 4 літаки внутрішніх авіаліній США. Припускають, що було викуплено також значну кількість місць в тих літаках для зменшення кількості пасажирів на борту з метою полегшення захоплення літаку. Після захоплення контролю над літаками, скерували їх на вказані об'єкти. Два з них розбилися об хмарочоси-близнюки ВТЦ у Нью-Йорку, третій знищив частину Пентагону. Останній, четвертий літак — United Airlines 93 — завдяки мужньому опору пасажирів не досяг мети й розбився на полях Пенсильванії приблизно за 15 хвилин польоту до столиці — Вашингтону. Припускають, що цей літак мали спрямувати на Білий Дім або Капітолій. Машина не досягла мети, коли пасажири, які довідалися про долю інших літаків, атакували викрадачів і довели до катастрофи у безлюдному місці — уривки інформації про останні хвилини тієї трагедії походять з телефонних розмов пасажирів i розкриття даних «чорних скриньок» літака.

17 Теракт

Теракт

18 Наслідки

Наслідки

Війна з тероризмом Теракт став безпосередньою причиною «війни з тероризмом», яку тогочасний президент США Джордж Буш проголосив у свої промові 20 вересня; її першим етапом стала атака на керований талібами Афганістан, де ймовірно перебував Осама бен Ладен та вдосконалення системи безпеки (зокрема в аеропортах) та впровадження в багатьох країнах антитерористичних заходів, які в окремих випадках обмежують громадянські права. Існують думка, що американська влада зловживає спекуляціями на тему теракту для виправдання війни в Афганістані та Іраку та обмеження громадянських прав. Теракт також спричинив значну кризу в авіаційній та туристичній галузях, потягнув за собою значні зміни у структурі безпеки в США та всьому світі. Меморіал і відбудова Ця трагедія залишила великий шрам в історії Сполучених Штатів Америки та всього світу. У роковини трагедії та в інші значні дати на місці атак проводять службу та низку інших пам'ятних акцій. Відбудова будівель Торгового Центру, про яку мер Нью-Йорка Руді Джуліані заявив ще в день атак; її завершення наразі відкладено через економічну кризу.

19 Барак Обама

Барак Обама

44-ий Президент США з 20 січня 2009 Барак Обама народився в Гонолулу, штат Гаваї, в родині Барака Хусейна Обами-старшого та Анни Данам. По закінченні школи Обама два роки навчався в приватному коледжі «Оксіденталь», а потім перевівся до Колумбійського університету, де вивчав політологію і спеціалізувався на міжнародних відносинах.

20 Програма Б. Обами

Програма Б. Обами

Надати компаніям податковий кредит на сумму 3 тис. доларів за кожне новостворене робоче місце; Збільшити на 5% податки з платників, що мають щорічний дохід понад 250 тис. доларів і знизити податки для тих, хто заробляє менше 250 тис. доларів; Інвестування 150 млрд. доларів у розвиток альтернативних джерел енергії, завдяки чому буде створенго 5 млн. нових робочих місць; Роботодавці мають право перевіряти робітників на прдмет легальності імміграції; Термінове виведення американських військ з Іраку, що має завершитися до середини 2010 року.

21 Українці в США

Українці в США

Мешкає близько 1,2 млн українців; Наукові установи: Український інститут при Гарвардському університеті, Наукове товариство ім. Т. Г. Шевченка, Українська академія мистецтв і наук, Українське історичне товариство, Інститути української мгови і літератури; україністика викладається в 28 університетах США; Культурні центри: Український інститут Америки, Український музей у Нью-Йорку. Українська преса: “Українські вісті”, “Свобода”, “Америка, “Український американець” тощо; Політичні організації: Організація українських націоналістів за кордоном, Організація державного відродження України, Українська революційно-демократична партія тощо.

«США у 1980 – 2010 рр»
http://900igr.net/prezentacija/geografija/ssha-u-1980-2010-rr-192228.html
cсылка на страницу
Урок

География

196 тем
Слайды