Скачать
презентацию
<<  Хата, в якій народився поет Отроцтво  >>
Юність

Юність. 1826 Тарас Шевченко йде в Кирилівську школу в найми до вчителя-дяка Петра Богорського. 1827—1828 Тікає від жорстокого дяка Богорського в містечко Лисянку з наміром піти в науку до місцевого маляра. З Лисянки Тарас переходить. до іншого дяка-маляра в село Тарасівку. Після невдалих спроб влаштуватися в науку до малярів Тарас повертається в с. Кирилівку. Пасе громадську череду. Наймитує в попа. 1828 Протягом двох тижнів живе у хлиннівського маляра-живописця. Просить управителя поміщицького маєтку у Вільшаній дозволити вчитися у хлиннівського маляра-живописця. Але Тараса забирають у двірню поміщика Енгельгардта. Працює кухарчуком, а потім — козачком, 1829 Разом з поміщиком побував у Корсуні, Києві, а пізніше потрапляє в Литву у м. Вільно. У Вільні вивчає польську мову, читає твори польських письменників, малює. Заставши Тараса за малюванням, поміщик жорстоко покарав кого. 1830 У Вільні Тарас Григорович Шевченко був свідком польського визвольного повстання проти російського самодержавства.

Слайд 5 из презентации «Тарас Григорович» к урокам литературы на тему «Шевченко»

Размеры: 960 х 720 пикселей, формат: jpg. Чтобы бесплатно скачать слайд для использования на уроке литературы, щёлкните на изображении правой кнопкой мышки и нажмите «Сохранить изображение как...». Скачать всю презентацию «Тарас Григорович.ppt» можно в zip-архиве размером 567 КБ.

Скачать презентацию

Шевченко

краткое содержание других презентаций о Шевченко

«Тарас Григорович Шевченко» - Найперше доносять до нас видатну минувшину пам’ятники Шевченку, що височіють у багатьох містах України. М. Рильський. Тарас Григорович Шевченко. (1814-1861). Презентація. Годиноньку, Малую годину Ніби серце одпочине, З Богом заговорить… … Нічого кращого немає, Як тая мати молодая З своїм дитяточком малим.

«Автопортрети Шевченка» - Автопортрет пройнятий глибоким ліризмом. Тарас Григорович Шевченко 1814 - 1861. У творі — романтично піднесений образ молодого художника-поета. Автопортрет у світлому костюмі. Автопортрет зі свічкою. В цьому автопортреті привертає увагу розмаїтість застосованих технічних прийомів. Автопортрети, виконані в Оренбурзі.

«Музей Шевченко» - Жовтнева, 5. В роботі ми описуємо найпопулярніші музеї Тараса Шевченка у світі. Відкритий 10 листопада 1928 року. Основу експозиції складає дар Національного музею ім. Хрещатик, 219. В даний час будівля займає школа № 30. Київ – 2010. Музей «Кобзаря» Т. Г. Шевченка. Казахська державна художня галерея імені Т.Г. Шевченко.

«Шевченко Тарас Григорович» - Шхуни біля форта Кос-Арал. Похований був на Смоленському кладовищі. Шевченко відвідав Україну. ПОРТРЕТ А.І.ЛАГОДИ. Аскольдова Могила 1846р. Гористий берег острова Миколая I 1848-1849рр. Акварель. 1833. . Перед Шевченком відчинилися двері в широкий світ науки й мистецтва. Мав намір оселитися на Україні.

«Шевченко» - У березні 1847, після доносу, почалися арешти членів братства. Смерть і перепоховання. Шевченко народився у селі Моринці Київської губернії, в родині селянина-кріпака. Зміст. Дитинство. Уважають, що поема «Марія» становить вершину творчості поета після заслання. Останній шлях. Безмежну любов до України поет висловив у вірші «Мені однаково».

«Життя Шевченка» - Тарас Шевченко зі своїми друзями в Пітері. У 1847 році здійснив другу подорож в Україну. Життя і творчість. Народився Тарас Григорович Шевченко 9 березня 1814 року в селі Моринці колишнього Звенигородського повіту (тепер Черкаська область) у родині кріпаків. Протягом 1847 – 1857 рр. відбував заслання за участь у Кирило- Мефодіївському братстві, 1857 року його звільнено.

Всего в теме «Шевченко» 8 презентаций
Урок

Литература

177 тем
Слайд 5: Юність | Презентация: Тарас Григорович.ppt | Тема: Шевченко | Урок: Литература