Скачать
презентацию
<<  Підпис або автограф Тараса Григоровича Шевченка Останні роки життя  >>
Заслання

Заслання. 1847 ЗО травня. Т. Г. Шевченкові оголошено царський вирок про заслання його в Окремий оренбурзький корпус рядовим солдатом «під суворий нагляд з забороною писати й малювати». 18 червня. Шевченка відправлено з Оренбурга до Орської фортеці. 1848—1849 З травня 1848 року до вересня 1849 року Шевченко як художник перебуває в складі експедиції О. Бутакова, яка мала завдання вивчити й науково описати Аральське море. 1850 За порушення царського наказу про заборону писати й малювати Шевченка було заарештовано і під конвоєм відправлено до Орської фортеці у в'язницю. 1850—1857 Перебування в Новопетровському укріпленні. Пише повісті російською мовою. 1857 21 липня. Шевченко одержав повідомлення про звільнення з солдатчини. Дізнається про заборону йому в'їжджати до Москви та Петербурга. Над Шевченком встановлюється таємний поліцейський нагляд. 1858 Лютий. Т. Г. Шевченку дозволено жити в Петербурзі під суворим поліцейським наглядом. Повернення до Петербурга. Російські та українські передові діячі культури радо вітають Шевченка.

Слайд 9 из презентации «Тарас Григорович» к урокам литературы на тему «Шевченко»

Размеры: 960 х 720 пикселей, формат: jpg. Чтобы бесплатно скачать слайд для использования на уроке литературы, щёлкните на изображении правой кнопкой мышки и нажмите «Сохранить изображение как...». Скачать всю презентацию «Тарас Григорович.ppt» можно в zip-архиве размером 567 КБ.

Скачать презентацию

Шевченко

краткое содержание других презентаций о Шевченко

«Життя Шевченка» - У 1845 році виїздить на Україну “ для художніх занять”, як співробітник археографічної комісії подорожує по Лівобережній Україні. Батьківська хата великого Кобзаря. 1845 року рада Академії мистецтв ухвалила надати Шевченкові “звання некласснаго художника”. Постать великого генія українського народу закарбована в віках…

«Шевченко» - Виконала студентка 2 курсу Польова Є.Д. Зміст. Вийшов 1844 передрук першого видання «Кобзаря» з додатком поеми «Гайдамаки». Останній шлях. Меморіальні дошки. Пам'ятники. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Уважають, що поема «Марія» становить вершину творчості поета після заслання.

«Тарас Григорович Шевченко» - Т.Шевченко. Очам любо. Вічний Шевченко... Виконала : студентка групи 2-Г(УСП) Мусієнко Наталія Михайлівна. Презентація. … Нічого кращого немає, Як тая мати молодая З своїм дитяточком малим. Годиноньку, Малую годину Ніби серце одпочине, З Богом заговорить… Передавав свої душевні і сердечні, переживання саме через портрети, пейзажі…

«Тарас Шевченко» - Березень - Поет прибув до Москви. . Зустріч з декабристом С. Волконським. Хай підносять очі люди ниці, Хай в незрячих більма погорять. Закінчив поему «Сон» (У всякого своя доля). Пише поезію «Світе ясний! Допити. Написав російською мовою драму «Никита Гайдай». Тарас Григорович Шевченко 1814 - 1861. Вийшов альбом Шевченка «Живописна Україна».

«Автопортрети Шевченка» - Повертаючись із заслання, у Нижньому Новгороді, Шевченко намалював ще два автопортрети. Автопортрет у шапці й кожусі. Це — вираз «ласкавий, майже ніжний», який помітив в очах художника І. Тургенєв. Тут виразно передано уважне сприйняття молодим художником навколишнього життя. Це одна з перших спроб Шевченка малювати олійними фарбами.

«Шевченко Тарас Григорович» - Шхуни біля форта Кос-Арал. На початку 1861р. він тяжко захворів і 10 березня помер. Шевченко - художник. Укріплення Раїм. 1848 р. Юрій Герасименко. Гористий берег острова Миколая I 1848-1849рр. Олександрівський костьол в Києві. Начерк. Заслання підірвало здоров'я Шевченка. ПОРТРЕТ А.І.ЛАГОДИ. Воздвиженський монастир в Полтаві.

Всего в теме «Шевченко» 8 презентаций
Урок

Литература

177 тем
Слайд 9: Заслання | Презентация: Тарас Григорович.ppt | Тема: Шевченко | Урок: Литература